Hogwarts BG

ИндексИндекс  CalendarCalendar  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

Share | 

Предложения, въпроси, критики ...

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Проф. МакКормик
Зам. директор, преподавател по Отвари и ръководител на дом "Слидерин"

Брой мнения : 354

ПисанеЗаглавие: Предложения, въпроси, критики ...   Сря Яну 21, 2015 12:16 am

...и всичко останало.

------------------------
i wanna do bad things with you ,
when you came in the air went out and every shadow filled up with doubt i don't know who you think you are but before the night is through i wanna do bad things with you i don't know what you've done to me but i know this much is true i wanna do bad things with you --------
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
Ема Дхарма
Трети курс - дом 'Хафълпаф'

Брой мнения : 174
Местожителство : Варна

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения, въпроси, критики ...   Нед Яну 25, 2015 11:56 pm

Имам въпрос. Предишната година последните постове, които писах преди спирането на форума, зачетени ли са?
Тъй като знам че бях писала в няколко часа, съответно би трябвало да съм получила някакви точки, а и знам че за дома си събрах доста точки, които админа щеше някога да пресметне към общите, но форума просто умря внезапно.
Проф. МакКормик

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения, въпроси, критики ...   Пон Яну 26, 2015 12:03 am

Не се притеснявай всички точки са отчетени и пресметнати. Няма пропуски.

------------------------
when you came in the air went out and every shadow filled up with doubt i don't know who you think you are but before the night is through i wanna do bad things with you i don't know what you've done to me but i know this much is true i wanna do bad things with you --------
Ема Дхарма

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения, въпроси, критики ...   Вто Фев 03, 2015 1:36 am

Въпрос или по-скоро критика - Защо всичките първокурсници са разпределени в всякакви домове освен Хафълпаф? Все пак има 5 нови члена, разбирам да имаше 3...
Предполагам по историята им преценявате кое мото на кой дом най-много ще им отива, ама хайде де....от моя дом има едвам 3-ма активни играчи, а сме много ПО-МАЛОБРОЙНИ от другите.
Ако един от най-активните играчи Артър Небе не се беше преместил при нас, щяхме са сме само аз и Ноува, които изобщо ще пишем. Смятах, че всички ще са дадени равен шанс да печелят купата за домовете. Ако бяхме само двете (не че и с Артър прави много разлика ако е зает) трябва да пишем горе долу колкото за три играчи, само и само да имаме сравнително РАВЕН ШАНС с другите домове. Това е просто нечестно. Ако не се забавлявах да пиша в форума нямаше да мога да преглътна огорчението си от това. Каква е тази ДИСКРИМИНАЦИЯ?

Грифиндор   10 човека - 4 човека се водят с активно рп + 1 ПЪРВОКУРСНИК
Слидерин     10 човека - 5 човека се водят с активно рп + 2 ПЪРВОКУРСНИКА
Рейвънкроу  10 човека - 4 човека се водят с активно рп + 2 ПЪРВОКУРСНИКА
Хафълпаф     7 човека - Ноува, Ема и Артър (по-голямо учудване част от нас)

Извод: Ако Артър не се беше преместил в Хафълпаф и ако Ноува не се беше мотивирала да пише в форума, АЗ САМ САМИЧКА щях да остана точно както предишната година да събирам точки за ДОМ, КОЙТО ДОРИ НЕ МУ ДАВАТЕ ШАНС. Do you see the justce in that, well i dont even with three people vs more than half of them.
Проф. МакКормик

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения, въпроси, критики ...   Вто Фев 03, 2015 1:44 am

Първокурсниците се разпределят по следният начин:
- съобразно характера, които са избрали за героите си
- съобразно отговорите дадени в шапката.

НЕ можем да накараме никой на сила да си направи героя, така че да влезе в Хафълпаф. Ние като администратори също да има повече членове за домът, но няма как да разпределим герои, които не отговаря на характеристиките за Хаф в него дом.

НЯМА КАК герои, които не е за ХАФ да се разпредели в него!

Другото, което е - много хора не искат да бъдат разпределени в Хафълпаф и когато ги пратим там или спират да бъдат активни и да влизат изобщо или просто си правят нов герои, за да не съм в Хафълпаф.

ЕДната причина за това, е че в книгите единствено Грифиндор и Слидерин са представени добре като домове, а другите са изоставени на заден план, най-вече Хафълпаф, но това не можем да го променим.

------------------------
Ема Дхарма

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения, въпроси, критики ...   Вто Фев 03, 2015 8:31 am

Аз пък си харесвам героя и съм се трудила над него много. Един от най-силните е по-статистика е целия форум. Не можехте ли нещо да измислите по въпроса.Това не е книгата или сериала, това е форум направен от вас, на един от вас да му хрумне и с общо съгласия и една дума, можете да кажете че Хогуортс е разрушен.  
Както казах - не съм съгласна с това, че моя дом дори не е даден шанса да спечели купата, само защото има прекалено малко активни хора. Предишната година моя дом има почти 400 точки, половината от тях са от мен. Допринесох толкова точки към дома си колкото и най-активните играчи от другите.Сега моя дом дори няма домоуправител.
Какво пък аз да направя като на онези не им се пише? Какъв изобщо трябва да е смисъла ми на съществуване в този форум - да съм активна, да пиша в всеки час и  всеки евент и да си трупан статистика за една чиста НУЛА.
Искам равен шанс с другите, не да се местя или да се бия навсякъде да има зелен или син цвят, за бога харесвам си дома. Не е честно.
Артър Небе

Брой мнения : 283

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения, въпроси, критики ...   Вто Фев 03, 2015 10:15 am

До известна степен съм съгласен с Ема но съм съгласен и с адмионския състав. Някой неща не съм напълно съгласен но като цяло това което иска Ема го разбирам и вярвам че и вие го разбирате. Не искат хора да са в безличен дом но аз не смятах че Хъпълпаф е безличен а даже точно обратното. Но сега това е мое мнение.
Но няма как аз и Ема да конкурираме и да имаме шанс за спечелване на купата макар да сме сред най активните играчи, да нямаме пропуснат час. Аз не вярвам че Ноуа Старк ще стане активна и ще може да се равнява дори на Кан който миналата година донесе има няма 100-120 точки на Грифиндор.
Предлагам примерно на точките който изкарваме с Ема да се дава някаквъ бонус.
Пример:
Ема изкарва 20 точки от Мъгълознание и домът да получи бонус 10 точки от НПС 1 вид(50% бонус). Така горе долу според мене може да се замести 1-2 играча. И ако дом Хъпълпаф натрупа активни членове и станем примерно 5 да се махне този бонус. Може да не е 50% може да са 40% или 30% но да имаме някакъв шанс.
Проф. МакКормик

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения, въпроси, критики ...   Вто Фев 03, 2015 2:56 pm

Ема, не само ти си се трудила над героя си.

Аз много неща мога да измисля да напиша за Хафълпаф, но това едва ли би променило нещо. Това е форум, които е базиран на КНИГАТА и СЕРИАЛА.  И да го направя Хафълпаф златна крепост хората, които са чели книгите и са обсебени по Грифиндор пак ще си искат да са в Грифиндор.

И ако някой си направи героят чистокръвен, амбициозен и мразещ мъгълите (типичен Слидеринец) и аз го пратя в Хафълпаф, защото там няма активни хора е, не мислиш ли, че този човек няма да иска да иска да пише повече. Няма ли да се почувства ощетен? Затова разбираш няма как да разпределям по рандом критерии, затова има въпроси и описания на качествата и характеристиките на домовете. Защото в противен случай просто всеки ще си избира в кой дом да е и 80% от потребителите ще искат да са в Грифиндор, което е неизбежно.

Другото което е Артър Небе бе преместен в Хафълпаф именно защото да имате РАВЕН ШАНС за спечелване на купата. И твоят дом скоро ще има ръководител, така че не се притеснявай.

Сега ти ми отговори на този въпрос - КАКВО очакваш аз да направя, когато другите от дома ти не искат да са активни? Аз НЕ мога насила да ги накарам да пишат и да харесват Хафълпаф. НЕ мога да им опра пистолет в челото и да им забраня да си направят нова регистрация, за да са в друг дом.

Разбирам те, че си харесваш дома и искаш да имате равен шанс, но при положение, че форума в момента не е особено активен  ако тръгна да ви давам БОНУСИ към точките както предложи Небе други хора няма да са доволни!

И Както виждате В БГ ТОП с гласауването сме дали възможност да спечелите 90 бонус точки за домът си, но щом това не ви се вижда достатъчно и други хора почнаха СЪЩО да се оплаква вероятно скоро ще бъде премахнато.

Отворена съм към всякакви смислени предложения, така че ако искате да предложите нещо може да ми пишете на ЛС.

------------------------
Джейсън Кан
Втори курс - дом 'Грифиндор'
Втори курс - дом 'Грифиндор'

Брой мнения : 58

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения, въпроси, критики ...   Вто Фев 03, 2015 3:01 pm

Виждам, че вече съм споменат в тази дискусия, макар и само като пример(е, сега не съм убеден дали добър или по-скоро лош, но както и да е), така че съвсем спокойно ще се намеся. Първо обаче едно лирично отклонение...Е, браво бе админи, а аз вярвах във вашите разпределителни способности. Как можахте да поставите такива мрънкльовци в Хафълпаф, дома на трудолюбието хД. Все пак обаче смятам, че имат право да се оплакват, при това ги подкрепям. Преди години, когато и аз имах ХП форумче, ме сполетя що-годе същия проблем. Отне много безсънни нощи, но ми хрумна оригинална идея как да оправя нещата. За нея обаче по-късно. Първо да дадем думата на язовците, истинските потърпевши.
Предложението с бонус точките е добро, ама...само на пръв поглед. Както някой преди мен каза - Дискриминация. Каква дискриминация, Боже, защо? Ами такава, в най-чиста форма. Какво съм виновен аз, че вашият дом не е от най-активните. И двамата се стараем, хипотетично, еднакво много за постовете си, откъде-накъде вие ще получавате повече точки за същото нещо. Не е честно нали? И ето тук идва моята скромна идея.
Проста, ще кажете, но пък защо решенията винаги трябва да са сложни? Аз предлагам накратко да се сформират вторични отбори, домове. Каквооо, нещо не разбрах? Ами да, сега ще дообясня. За да се даде равен шанс на учениците, за да могат всички домове пълноценно да усетят тръпката от състезанието, да се запалят по играта, предлагам следното : да се създадат временни съюзи между два дома, между тези с най-висока и най-ниска активност и между другите два съответно. Единственото условие на този съюз е, че точките на двата дома формират едно цяло, една сума.
Далеч съм от това да се съгласите с мен, още повече да приемете. Но темата така или иначе е за предложения, затова просто си казах - let`s give it a try.
Проф. МакКормик

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения, въпроси, критики ...   Вто Фев 03, 2015 3:05 pm

Джейсън, благодаря за смисленото предложение, ще бъде обсъдено между училищното настоятелство.

------------------------
Ема Дхарма

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения, въпроси, критики ...   Вто Фев 03, 2015 5:20 pm

А аз смятах, ако си запазя подобните смислени предложения за себе си и админите продължат да показват безинтерес, всичките точки които до края на годината натрупам да устоявам да се причислят към Грифиндор, така че да не отидат на вятъра.
Моя грешка, "мрънкльовци" are out of here.

Това, че аз устоявам на правата си като член от този форум, не означава че Ема има същия хъс да се занимава с вас, Кан. Ама то винаги е така, като виждаш повече ентусиазъм от друг.Искаш вътрешно да го закопаеш с думи. (ПС: Беше положително мнението за теб)

Админе, както виждате аз събирам гласове от гласуването, затова няма как да кажете, че не се възползвам от възможността. Преценете какво да правите, но сегашното "състояние на отшелник дом Хафълпаф" образно казано е гадно.Разбирам, че си имате фаворити, ама поставете се и на наше място.
Благодаря за вниманието.

Проф. Мариано
Преподавател по Билкология

Брой мнения : 26

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения, въпроси, критики ...   Вто Фев 03, 2015 5:58 pm

Тук не става въпрос за фаворити. Както колежката вече каза всеки си малко или много си съобразява героя с това в кой дом иска да попадне. Ние не можем да кажем на другите играещи какъв да бъде персонажът им, в крайна сметка всеки е дошъл тук да се забавлява и да пише това, което му харесва.
Вярвайте ми, ние също искаме да има висока активност във всеки един дом. И за нас е по-добре да има конкуренция и всеки да дава най-доброто и да бъде възможно по-активен. За съжаление към момента това няма как да стане. Всички се надяваме, че съвсем скоро това ще се промени и ще бъдат уравновесени нещата.

За предложението на Джейсън - идеята не е лоша, но тук идва момента, че например Слидерин никога няма да се съгласят на подобно нещо. Да, ние можем да го въведем, но тогава останалата част от форума няма да е доволна, а в крайна сметка те също имат право на глас и никак няма да честно да ги караме насила. В крайна сметка те също пишат постове и трупат точки за своя дом. Не може да се дават бонуси на едни за сметка на други.
Всички си обичат дома и всички искат да имат равен шанс да спечелят. За момента такава е активността на форума. Ние правим всичко възможно да го популяризираме и малко по малко нещата ще се получат, но засега това са хората и това е положението.

Поставяме се на ваше място, но за съжаление няма какво да направим точно сега. Моя съвет е да се възползвате от бонусите, които гледаме да даваме постоянно.
В крайна сметка това е игра и идеята е да се пише повече РП.
Проф. Бейл
Из горите...

Брой мнения : 12
Местожителство : Пловдив

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения, въпроси, критики ...   Вто Фев 03, 2015 7:39 pm

УоУ, впечатлен съм. Това наистина е борба за оцеляване. И след като си направих труда да прочета всичко това, нещо за което не съм напълно сигурен, че си струваше да правя, искам и аз да подхвърля едно много по примитивно предложение, което въпреки това може и да свърши работа.
Ако дадем шанс да професорите да трупат точки за определен отбор по някакъв начин? И професорите да си избирай за кой? Както във филма Дъмбълдор трупаше точки за Грифиндор винаги XD Най-големият проблем на предложението ми трябва да е шанса, че тези професори ще започнат да пишат и по високи оценки на собственият си дом и т.н., но ако подобно нещо можеше да се случи то вече щеше да е станало. Все пак професорите сме големи хора, който могат да бъдат обективни и честни към всички ученици и все пак да си правят някакви работи за дома, който са избрали.
(Да, сега като го обмисля повече май идеята ми наистина не е от най-умните, но няма лошо, нали за това е тази тема XD)
Проф. Ревънъс ღ
Преподавател по Ист. на магията, Аритмантика и ръководител на дом "Грифиндор"

Брой мнения : 179
Местожителство : Самоков

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения, въпроси, критики ...   Вто Фев 03, 2015 8:09 pm

Аз имам друга идея ... за да може всички да получават точки.
Да се направи раздел с Предизвикателства . Там всеки желаещ да получава и ако го изпълни да получава допълнителни точки . Нивата на трудност да са няколко и така всеки един когато има възможност и иска да получава предизвикателства .

------------------------

Проф. МакКормик

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения, въпроси, критики ...   Вто Фев 03, 2015 9:35 pm

Проф. Бейл - оценяваме идеята, но за съжаление се налага да я отхвърлим.

Проф. Ревънъс ღ - Предложението ти ми харесва. Даже мисля, че е практически лесно постижимо. Ще бъде обмислено и най-вероятно реализирано.

------------------------
Артър Небе

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения, въпроси, критики ...   Вто Фев 24, 2015 11:21 am

Галеоните от миналата учебна година за РП постове кога ще се изплатят. Бях разбрал че ще се дадат на откриването но .... явно бях разбрал погрешно.

Да поясня за кой РП постове говоря.
За тези който като пишеш във час и РП из замъкът получаваш. 1 Курс тогава както и сега на пост получаваха по 5 галеона .А учителите получаваха по 35. По принцип май трябваше да се изплатят в края на учебната година но нали не я завършихме като хората и...
Както и не виждам да са упоменати галеоните който трябва да получим от Главната залата(тържеството по откриването)
дир. Роземберг
Директор, преп. по Вълшебство и ръководител на дом "Рейвънклоу"

Брой мнения : 469

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения, въпроси, критики ...   Вто Фев 24, 2015 2:24 pm

Ще ти отговоря ясно и точно - галеони, всичко, каквото трябваше да се изплати и направи през миналата учебна година, е направено! Не разбирам, защо толкова дъвчете тая минала тема с тия галеони - вие за галеони ли пишете или за забавление? Не знам, може би сте разбрали погрешно, но ние изплащаме галеони на вашите ГЕРОИ, не пари на хората зад тях. 

Както казах, галеони и всичко друго е отчетено и вече цялата стара учебна година е МИНАЛА! Няма смисъл да връщаме стари теми, защото си имаме достатъчно ангажименти с тази учебна година, която ще можем и да завършим подобаващо. Както ти самия написа, учебната година не беше завършена, затова просто дадохме разни малки бонуси, за да продължим напред. И продължихме!

Тия галеони за ГОЛЯМАТА зала вече втори човек ме пита, опитвам се всячески да ръководя абсолютно всичко, затова ми трябва време да прочета всички постове в тържеството, за да може да не се чувствате ощетени от това, че само пишете за галеони. Идеята е да ви стимулираме да пишете, а не да се състезавате кой - колко РП поста ще напише, така че... галеони ЩЕ получите, това е сигурно, затова не се притеснявайте и спрете да питате. Когато бъде прочетена цялата тема на тържеството, ще бъдат отчетени и вашите награди/галеони. 

Едит: А, и още нещо... онова с галеони, които се раздават за РП постове из училището вече НЯМА да играе роля, защото не мога да следя всички истории в училището, нали... следователно, ще намерим други начини да печелите галеони /като например, Номинациите за Февруари месец, които ще бъдат активни скоро/
Вижте профила на потребителя http://hogwarts-bg.bulgarianforum.net
Артър Небе

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения, въпроси, критики ...   Вто Фев 24, 2015 2:36 pm

Ами явно мене и Ема сте ни прескочили с галеоните от миналата година понеже започнахме в началото на годината със доста малко . А аз имам над 100 поста в уроци и РП.
От първата награда имам 210 от втората 480 +160 от предната година който ми бяха останали от евенти и в прочие правят толкова колкото имам сега.
Ема има 340 от първата си награда от гласуването после 260 от втората още 10 галеона от друго гласуване правят 610 от предната е имала явно 84 и това прави  общо 694 .

Не, не пиша за галеони но все пак при положение че казвате че няма да се дават толкова често парични награди колкото предната година. А като сме 3-4 курс ще може да се купуват и готини предмети който за сега нямаме достъп.

Добре това е нововъведение но понеже онези постове са били по друга система. А това с номинациите няма никаква роля с РП за героите.
дир. Роземберг

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения, въпроси, критики ...   Вто Фев 24, 2015 2:40 pm

Никой няма да получава галеони от предни години, при положение, че първата учебна година не беше въобще довършена, поради затварянето на форума. Така че, поне се радвам, че сте се забавлявали, докато сте писали РП. Не ме връщайте година назад, защото пред мен има хиляди други неща, които трябва да върша възможно в най - кратък срок, а отпреде ми, когато застанат хора, които мрънкат за галеони и подобни неща, няма как да приключат бъдещите задачи бързо.
Артър Небе

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения, въпроси, критики ...   Вто Фев 24, 2015 2:44 pm

Ще ти отговоря ясно и точно - галеони, всичко, каквото трябваше да се изплати и направи през миналата учебна година, е НАПРАВЕНО! Не разбирам, защо толкова дъвчете тая минала тема с тия галеони - вие за галеони ли пишете или за забавление? Не знам, може би сте разбрали погрешно, но ние изплащаме галеони на вашите ГЕРОИ, не пари на хората зад тях. 

Никой няма да получава галеони от предни години, при положение, че първата учебна година не беше въобще довършена, поради затварянето на форума. Така че, поне се радвам, че сте се забавлявали, докато сте писали РП. Не ме връщайте година назад, защото пред мен има хиляди други неща, които трябва да върша възможно в най - кратък срок, а отпреде ми, когато застанат хора, които мрънкат за галеони и подобни неща, няма как да приключат бъдещите задачи бързо.

Въпрос.
Как ти тече мисълта? Би ли обяснил понеже след тези два твой изказа се чудя много сериозно как мислиш.
дир. Роземберг

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения, въпроси, критики ...   Вто Фев 24, 2015 2:50 pm

Мисълта ми тече по начин, по който ти никога не би разбрал. 
Имах предвид, че всички галеони, всички оценки и тем подобни точки са направени/отчетени. Или с други думи - на отличниците се даваха галеони за това, че са се справили добре с миналата учебна година, дори и тя да не беше завършена. И все пак, ти беше един от тях, Ема също... както и Монтгомъри. Нямахме времето да се занимаваме с нещо различно, защото ни чакаше новата учебна година и следователно, повторното отваряне на форума. Затова набързо вкарахме преминаващи, които дори са писали и един РП пост и продължихме напред. Раздадохме галеони - два на тези, които са се потрудили и крайно време е да продължим напред, защото и тази учебна година е към края си. 
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения, въпроси, критики ...   

Предложения, въпроси, критики ...
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1